X
 

Kabul Edilebilir Kalite Limiti AQL LEVEL 2 / 2.5


Kalite Standartları
Tüm ürün denetimlerimizde uluslararası olarak tanınan Kabul Edilebilir Kalite Limiti'ni (Acceptable Quality Limit (AQL) kullanıyoruz. Müşteriler her bir denetim için Kabul Edilebilir Kalite Limiti Tolerans seviyesini kendileri belirlerler ve IQM da AQL dahilinde veya dışındaki sonuçları sağlar.
 
Numune alma denetiminde, IQM denetçileri özellikle ISO 2859 standardını ve bu standardın sağladığı tabloları uygularlar. Uluslararası Standardizasyon Kurumu (ISO) tarafından yayınlanan bu belge tüm ülke düzenlemelerinde eşdeğerleri bulunan uluslararası bir standarttır (ANSI/ASQC Z1.4, NF06-022, BS 6001, DIN 40080).
AQL (Kabul Edilebilir Kalite Limiti) Numune Alma, ürün siparişinin tamamının müşterinin spesifikasyonuna uyup uymadığını tespit etmekte bir üretim siparişi örneğini tanımlamak için yaygın olarak kullanılan bir metottur. Numune alma verilerine göre müşteri bilgiye dayanan bir karar alarak partiyi kabul edebilir veya reddedebilir. Denetim raporunuz üretiminizin seçili Kabul Edilebilir Kalite Tolerans seviyesini geçtiğini veya geçemediğini açıkça gösterir.